| Operating System | Android 10 |
| External | |
| Internal Storage | 64GB |
| RAM | 3GB |
| Connectivity | Wi-Fi , GPS , Bluetooth , HotSpot , USB Connectivity |
| Network Support | 2G , 3G , 4G , 4G VOLTE |
| No of Sims | Single Sim |
| SIM Type | Nano Sim |
| Fingerprint Sensor | Yes |
| Build material | Plastic |
| Height | 171.2 mm |
| Thickness | 8.6 mm |
| Width | 77.7 mm |
| Sound | 3.5 mm Jack |
| Battery Type | Non Removable |
| Capacity | 4000mAh |
| Resolution | 1080 x 2400 pixels |
| Size | 6.8 |
| Primary Camera | 13MP |
| Secondary Camera | 13MP |
| Face Unlock | Ab |





Post your opinion about LG Stylo 6