| Operating System | Android v10 (Q) |
| External | upto 512 |
| Internal Storage | 12GB |
| RAM | 6GB |
| Connectivity | Wi-Fi , GPS , Bluetooth , HotSpot , USB Connectivity |
| No of Sims | Dual Sim |
| SIM Type | Nano Sim |
| Fingerprint Sensor | Yes |
| Build material | Matalic |
| Height | 163 mm |
| Thickness | 8.9 |
| Width | 74.7 mm |
| Sound | 3.5 mm Jack |
| Battery Type | Non Removable |
| Capacity | 4300mAh |
| Protection | Corning Gorilla Glass |
| Resolution | 1080 x 2400 pixels |
| Size | 6.49 inch |
| Type | LED |
| Primary Camera | 64MP |
| Secondary Camera | 16MP |



Post your opinion about One Plus Nord N10